Powłoki termoizolacyjne

NanoGlass – Green Solution
Uniwersalna Innowacyjna Izolacja

Powłoka NanoGlass jest materiałem nowym na polskim rynku. Stanowi skuteczną barierę termoizolacyjną, stosowaną między innymi dla zabezpieczeń dachów hal komercyjnych, czy rurociągów przesyłowych. Dzięki swoim specyficznym właściwościom, zapewnia wyjątkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak temperatura, UV, wilgotność, woda, rdza. Zapewnia znaczną oszczędność energii, przedłużając równocześnie żywotność elementów.

Izolacja termiczna – NanoGlass to wyjątkowy produkt, odporny na promieniowanie UV, który latem zapewnia ochronę przed promieniowaniem słonecznym, a zimą – stanowi barierę termiczną. NanoGlass jest produktem z certyfikatem ekologicznym ENERGY STAR wydanym przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych. Izolacja ceramiczna NanoGlass zapewnia całoroczną skuteczną izolację termiczną i ochronę przeciwko korozji.

W okresach dużej aktywności słonecznej i wysokiej temperatury, specjalny skład materiału oraz jego wysoce odblaskowa powierzchnia zmniejsza zapotrzebowanie na energię chłodniczą latem. W miesiącach letnich powłoka NanoGlass obniży temperaturę pod powierzchnią, na którą zostanie nałożona, nawet o kilkanaście stopni przy bezpośrednim nasłonecznieniu. W chłodniejszych miesiącach produkt stanowi barierę termiczną, która zatrzymuje ciepło, co znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na energię grzewczą. NanoGlass radykalnie zmniejsza zapotrzebowanie na energię w budynku, w którym jest zastosowana, dzięki czemu zapewnia znaczną oszczędność kosztów zużycia energii przez cały rok, pośrednio znacznie obniżając poziom szkodliwej emisji. Szacujemy, że oszczędność energii wyniesie co najmniej 15%, a inwestycja, dzięki redukcji kosztów energii zwróci się w ciągu 12–14 miesięcy.

Oprócz wyjątkowych właściwości izolacyjnych, powłoka NanoGlass zapewnia wiele innych dodatkowych korzyści:

Kontrola korozji / kondensacji - powłoka NanoGlass fizycznie przylega do powierzchni, którą izoluje, stanowiąc barierę powierzchniową, która znacznie zmniejsza korozję pod izolacją (CUI). Jest zatem doskonałym wyborem, aby zwalczyć rdzę i kondensację, co nie może być osiągnięte przez konwencjonalne izolacje.

Odporność przeciwpożarowa NanoGlass charakteryzuje się bardzo niskim parametrem rozprzestrzeniania się ognia. Lloyds Register klasyfikuje  NanoGlass jako materiał ognioodporny o niskim współczynniku rozprzestrzeniania płomieni, wynoszącej 5 w skali  od 1 do 100. Pomiary toksyczności dymu wykazały że skali 1– 100 wynosi ona 5.

Przyjazny dla środowiska – powłoka certyfikowana jest przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych. Materiał posiada Certyfikat Energy Star.

Kontrola wilgoci - ponieważ całkowicie przylega do powierzchni, na którą jest nakładana skutecznie chroni podłoże przeciw wilgoci jednocześnie znacznie ograniczając kondensację.

Elastyczność - Powłoka jest elastyczna, giętka, niezwykle lekka – z łatwością rozszerza się i kurczy wraz z podłożem na które jest nakładana; spowodowane zmianami temperatury rozszerzanie i kurczenie się dachu nie jest w stanie jej uszkodzić.

Warstwa wierzchnia powłoka łatwa w utrzymaniu, odporna na ścieranie, zapewnia ochronę zabezpieczanej  powierzchni przed deszczem, mrozem i upałem i gwałtownymi zmianami temperatury oraz rdzą, oparami chemicznymi i pleśnią. Jednocześnie też redukuje wibracje i hałas.

Łatwość czyszczenia - Produkt na bazie akrylu łatwy do czyszczenia; można myć wodą z mydłem.

Zalety - w porównaniu z tradycyjnymi formami izolacji – NanoGlass oferuje dodatkowe zalety, ponieważ jest on płynną ceramiczną formą izolacji barierowej. Niezależne certyfikowane testy wykazały, że NanoGlass jest co najmniej tak skuteczny jak 10 cm tradycyjnej izolacji o klasie R20 plus posiada dodatkowe właściwości odblaskowe. Produkt skutecznie chroni powierzchnię przed rdzą i ogranicza rozprzestrzenianie się ognia, czego nie można osiągnąć z innymi tradycyjnymi formami izolacji. Dlatego powłoki NanoGlass są zdecydowanie efektywniejsze niż tradycyjne izolacje.

Bardzo przystępne - produkty NanoGlass i ich instalacja są bardzo przystępne cenowo. Najczęściej ta technologia jest tańsza niż materiał i instalacja tradycyjnych form ocieplenia i dodatkowo przewyższa je efektywnością!

Sprawdzona technologia – jakość produktów NanoGlass jest potwierdzona licznymi testami i wieloletnimi zastosowaniami. Nasze produkty są skutecznie stosowane od wielu lat; ich zastosowanie poprzedzone było wieloletnimi intensywnymi badaniami laboratoryjnymi prowadzonymi przez certyfikowane laboratoria badawcze. Badania i ewaluacja właściwości termo-fizycznych materiałów z grupy NanoGlass prowadzone były między innymi przez Thermophysical Properties Research Labs, Purdue University, the US Navy, McDonnell Douglas, Ingalls Shipbuilding, The British Royal Navy, Boeing, Lloyd’s Register i inne certyfikowane organizacje badawcze.

10 lat gwarancji - TMC gwarantuje NanoGlass jako izolację przy normalnym użytkowaniu i warunkach instalacji przez okres 10 lat od daty instalacji.

Powłoki NanoGlass są używane przez ponad 100 organizacji przemysłowych z listy Fortune 500. Ich unikalne właściwości eksploatacyjne czynią NanoGlass zdecydowanym liderem w dziedzinie ceramicznych powłok izolacyjnych. Stanowią one oczywisty wybór w porównaniu z innymi typowymi materiałami  izolacyjnymi.

Marka NanoGlass jest rozpoznawalna na całym świecie i jest wysoko ceniona dzięki bardzo wysokiej jakości świadczenia usługi i wysokiemu poziomowi wsparcia i serwisu.

Zapraszamy do współpracy